Homesharingové příběhy v médiích jaro 2024

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají prostřednictvím médií mluvit o tom, co je homesharing, jak funguje a pomáhá, co přináší zapojeným stranám. Podívejte se na několik příběhů z první části roku 2024.

Dělá jí radost, že může pomáhat osobně

Denisa Guarguir má za sebou už více než rok v homesharingu spolku Zet-My. Podnětů, proč se rozhodla touto cestou vydat, měla hodně. „Na prvním místě bylo, že někomu pomohu. Pak hrálo roli, že na to mám dostatek času. A důležité pro mě bylo, že je to pomoc kontaktní. Neposíláte jen peníze, které někam nebo někomu jdou.“

Dnes si osmiletého Adama, který má vzácné genetické onemocnění Prader Willi syndrom, bere k sobě domů zhruba jednou za čtrnáct dnů.
Adam zbožňuje divadlo, a tak spolu často chodí na nejrůznější představení pro děti. „Jezdíme také na výlety, byli jsme třeba na Hranické propasti, navštěvujeme aquapark, vyrážíme i s mým pejskem na procházky.“

Přečtěte si celý článek na novinky.cz


Díky homesharingu mají rodiče Adámka z Havířova trochu odpočinku

Článek na webu blesk.cz popisuje jakým způsobem může homesharing ulevit rodičům, kteří získali po letech náročné péče i nějaký čas pro sebe.

„Není to jen odpočinutí si, je skvělý i pro Adámka. Pozná nové lidi, aktivity, vidí nový rozměr toho svého uzavřeného světa. K nám přišla hostitelka Blanka a hned jsme si lidsky velice sedly,“ říká Michaela Poštulková, maminka Adámka.

Přečtěte si celý online článek.


„Pomáhat by mělo být něco normálního“, říká hostitelka Martina

Hostitelka Martina Rejchová z Prahy, sympatická bývalá vrcholová basketbalistka, která je již 1,5 roku parťačka 10letého Robina v článku o homesharingu v tištěném Reflexu.

S Robinem tráví čas většinou jednou za 14 dní a to hlavně venku. Jezdí metrem po celé Praze, chodí do přírody nebo na hřiště. Největší radost má Martina z toho, když se jim povede překonat složitou situaci.

„Hlavně mi jde o to, aby se mezi lidmi víc hovořilo o těchto dětech, že existují takové poruchy a aby se nad tím nikdo pohoršeně nepozastavoval.“, říká Martina a tato její motivace se stala i hlavním poselstvím článku.


Díky homesharingu si člověk uvědomí priority. Najednou mám jasno v tom, co je důležité.

Martina Rejchová

Hostitelka

Nebojte se toho, stojí to za to. Zvládli jsme i výstup na Sněžku.

Honza Boudný

Hostitel

Chcete se zapojit do homesharingu

Oslovte organizaci, která je vám nejblíž.